Dla kogo terapia u fizjoterapeuty?

Każdego roku sportowcy osiągają coraz lepsze wyniki i rezultaty. Może się wydawać, że rekordy są wyśrubowane do granic możliwości, a jednak kibice nadal oczekują ich poprawiania. Sprawia to, że organizmy zawodników są niesamowicie obciążone, a ryzyko kontuzji jest ogromne. Można śmiało powiedzieć, że nie ma profesjonalnego sportowca, który nie korzystałby z fizjoterapii. To również duże wyzwanie dla specjalistów fizjoterapeutów, którzy muszą poszerzać swoje metody terapii tak, aby podołać rozwojowi atletów.

Jak masować, żeby pomóc?

Ostatnio bardzo popularna jest terapia IASTM. Badania i wyniki wskazują, że stosowanie tej metody przynosi bardzo dobre rezultaty. Leczenie kontuzji jest przyspieszone nawet o kilkanaście procent. To wbrew pozorom bardzo dużo, czasami można mówić nawet o kilkumiesięcznym skróceniu okresu leczenia. To sprawia, że dzisiaj każdy szanujący się fizjoterapeuta ma ukończony kurs IASTM (sprawdź terminy kursów) oraz posiada specjalny certyfikat poświadczający kompetencje.

Fizjoterapia nie tylko dla sportowców

Rozwój technologii sprawił, że jesteśmy coraz mniej aktywni fizycznie. W pracy spędzamy długie godziny przed komputerem, często garbiąc się lub przyjmując inne niekorzystne pozycje. Popołudniami najchętniej wolimy po prostu położyć się na kanapie przed telewizorem, zmęczenie całym dniem nie zachęca do zażycia ruchu na świeżym powietrzu. To prowadzi do schorzeń, które budzą konieczność wizyty u specjalisty.