Kurs integracji sensorycznej podstawą działania każdego terapeuty

Poprawę motoryki małej, motoryki dużej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej zapewni terapia integracji sensorycznej, która polecana jest przez bardzo wielu specjalistów.

Na czy polega taka terapia?

Terapia skierowana jest do maluchów i ma na celu eliminację oraz wyhamowanie niepożądanych bodźców obecnych przy nadwrażliwościach sensorycznych. Może mieć również na celu dostarczenie silnych bodźców, które niezbędne są przy podwrażliwościach systemów sensorycznych. Cała terapia odbywa się w formie zabawy, w której dziecko uczestniczy razem z terapeutą. Maluch ma przekonanie, że tworzy zabawę razem z terapeutą. Zajęcia odbywają się zazwyczaj w specjalnie do tego przygotowanych salach, które wyposażone są w specjalistyczne sprzęty, takie jak: tunele, podwieszane huśtawki, hamaki, trampoliny, deskorolki czy równoważnie. Ponadto każda taka sala musi być także wyposażona w materiały różnej faktury, służące do stymulacji dotykowej, wzrokowej, węchowej oraz smakowej.

Jak zostać terapeutą?

Każdy, kto chce zostać terapeutą i pracować z dziećmi musi przejść specjalistyczne kursy, które dadzą mu odpowiednią wiedzę oraz przygotują go do pracy z maluchami. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: kurs integracji sensorycznej warszawa, a z pewnością pokaże się kilka przydatnych linków. Terapeuta musi mieć odpowiednią podstawę, aby tak układać zadania i ćwiczenia, aby nie były ani zbyt łatwe, ani zbyt trudne dla dziecka.