Problemy z kolanami

Osoby, które doznały urazu kolana wiedzą doskonale jak długie i męczące jest wracanie do zdrowia po takiej kontuzji. Co gorsza, problemy z kolanem pojawiają się również wtedy, gdy nie dochodzi do żadnego skręcenia czy uderzenia.

Ból rzepki

Warto zauważyć, że kolano to bardzo skomplikowany staw. Jest w nim bardzo wiele różnych elementów, a każdy z nich ma jakieś znaczenie. Między innymi warto wspomnieć o rzepce oraz o bocznym przyparciu rzepki. Jest to bolesne schorzenie, z którym nie łatwo się uporać. Jeśli boczne przyparcie rzepki daje się we znaki, pomóc może jednak wykwalifikowany fizjoterapeuta. Odpowiednie zabiegi oraz ćwiczenia prowadzą do zminimalizowania bólu oraz przywrócenia odpowiedniej ruchomości.

Zniszczenia wskutek urazu

Do groźnych zniszczeń wewnątrz stawu kolanowego dochodzi również wskutek doznania kontuzji. Może dojść do pęknięcia łąkotki, czy też zerwania więzadeł bocznych, tylnych lub krzyżowych. Każdy z tych urazów, w znacznej większości przypadków, wymaga leczenia operacyjnego.

Zabiegi to jednak dopiero początek terapii, gdyż później potrzebna jest wielomiesięczna fizjoterapia. Niewątpliwie, nie bez znaczenia jest to przez kogo prowadzona jest fizjoterapia kurs ukończony przez rehabilitanta powinien przygotowywać go doskonale właśnie do radzenia sobie z urazami kolan. Są to bowiem bardzo specyficzne urazy, które wymagają specjalnego podejścia do problemu, zaaplikowania specyficznych zabiegów i wdrożeniu odpowiednich ćwiczeń.